Počelo leto!
Leto je za stanovnike severne Zemljine polulopte počelo danas u 10 časova i 24 minuta, dok je na južnoj polulopti ujedno počela zima.
Na dan početka leta, Sunce u Beogradu će izaći u 4:51 sati, a zaći će u 20:27 časova, što znači da će obdanica trajati 15 časova i 36 minuta, a noć osam časova i 24 minuta, saopštilo je Astronomsko društvo "Ruđer Bošković".
Leto će trajati 93 dana, 15 sati i 40 minuta, a završiće se 23. septembra u dva časa i pet minuta, kada počinje jesen.
Obdanica će se potom skraćivati do 21. decembra, kada počinje zima.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorloškog zavoda, sunčano i toplo vreme, uz temperaturu do 35 stepeni, obeležiće prvi dan leta, ali su u pojedinim delovima zemlje mogući i grmljavinski procesi.
What's Your Reaction?
Sviđa mi se
0
Ne sviđa mi se
0
Volim ovo
0
Smešno
0
Oduševljen sam
0
Tužan sam
0
Ljut sam
0
Komentari (0)