ŠOK U BOGATIĆU: Zamenik predsednika opštine podneo ostavku, pa poručio – „Nemam više energije“

Jun 24, 2026 - 15:12
0
ŠOK U BOGATIĆU: Zamenik predsednika opštine podneo ostavku, pa poručio – „Nemam više energije“
Printskrin: Mačva info/P.P.

Zamenik predsednika Opštine Bogatić, Teodor Teodorović, podneo je danas ostavku na tu funkciju, saopštio je predsednik Skupštine Opštine Bogatić. On se odbornicima i građanima obratio sa skupštineske govornice i zahvalio se na saradnji.

„Podneo sam ostavku na funkciju zamenika predsednika Opštine Bogatić i želeo bih da se obratim sa nekoliko iskrenih reči. Pre svega, želim da se zahvalim ljudima koji su mi ukazali poverenje da obavljam ovu odgovornu funkciju. Bila mi je velika čast i zadovoljstvo da služim svojoj opštini, ali i velika odgovornost prema ljudima među kojima živim, prema opštini koju volim i prema svakom građaninu koji je od nas očekivao da radimo u njegovom interesu. U ovaj posao sam ušao pun energije, volje i želje da dam svoj doprinos razvoju naše opštine. Trudio sam se da svaki zadatak obavljam pošteno, časno i odgovorno, da svakog čoveka saslušam i, ako mogu, pomognem, i da uvek budem dostupan našim građanima. Da li je bilo grešaka? Bilo ih je, ali isto tako mogu da kažem da sam uvek radio iskreno i u najboljoj nameri“, naveo je dosadašnji zamenik predsednika Opštine Bogatić, Teodor Teodorović.

Teodorović u svom obraćanju ističe da mu je bilo teško da obavlja svoju funkciju godinu i po dana unazad, zbog protesta, koji su ga umorili.

„Poslednjih 18 meseci bilo je izuzetno teško. Pokušaj obojene revolucije i sve kroz šta smo prolazili ostavili su veliki trag u meni i sve je to zahtevalo mnogo snage i energije. Danas osećam da nemam više onu energiju koju sam imao kada sam preuzeo ovu funkciju. Smatram da je pošteno, pre svega prema građanima i prema ovoj instituciji, da to otvoreno i kažem. Verujem da funkciju treba obavljati punim kapacitetom i zato mislim da je došlo vreme da neko drugi preuzme ovu odgovornost. Hvala svim saradnicima sa kojima sam radio, zaposlenima u opštinskoj upravi, direktorima, odbornicima, kao i svim građanima koji su mi se obraćali sa svojim problemima, predlozima i kritikama“, objašnjava Teodorović.

Iako u svom obrazlaganju ostavke, Teodor Teodorović nije naveo konkretne razloge zašto podnosi ostavku, osim da više nema energije, nije propustio priliku da se obračunava sa političkim neistomišljenicima.

„Na kraju, želim da kažem da funkcije dolaze i prolaze, ali čovek i ljubav prema svom mestu ostaju. Zato ću i dalje, bez obzira na funkciju ili položaj, ostati čovek koji želi dobro svojoj opštini i svojim sugrađanima i nastaviću da se borim za našu opštinu. Nastaviću da se borim protiv blokadera, protiv svih vas koji ste pokušali obojenom revolucijom da dođete na vlast. Na vlast se ne dolazi revolucijom, na vlast se dolazi izborima. A za izbore treba imati kandidata, treba imati plan i program, treba imati ljude i bar neku politiku, i tek onda se može ići na izbore. Od svega ovoga, vi imate samo mržnju i laži — tu se vaša politika završava. Sva vaša politika može da stane na jedan papir A4 formata. Ali dobro, svako radi kako ume i kako misli da treba. Mi imamo našu politiku, mi imamo našeg lidera, našeg predsednika Republike, kojim se ponosimo i čiju politiku pratimo. I sve dok ga pratimo, u Srbiji neće biti obojene revolucije, nikada. Svima vama želim mnogo uspeha u daljem radu, a našoj opštini – napredak“, poručio je Teodor Teodorović u svom obraćanju.

Šabačke novosti

What's Your Reaction?

Sviđa mi se Sviđa mi se 0
Ne sviđa mi se Ne sviđa mi se 0
Volim ovo Volim ovo 0
Smešno Smešno 0
Oduševljen sam Oduševljen sam 0
Tužan sam Tužan sam 0
Ljut sam Ljut sam 0

Komentari (0)

User