DS Šabac: U toku su pritisci i ucene za organizovanje odlaska na Vučićev skup u Beogradu.
SAOPŠTENJE GRADSKOG ODBORA DEMOKRATSKE STRANKE ŠABAC:
"Vučićev „veličanstveni skup“, mesecima najavljivan kao trodnevna demonstracija sile i podrške režimu, sveden je na jedno popodne prisilno dovedenih ljudi u ograđenom toru ispred Skupštine.
Zato je širom Srbije pokrenuta operacija pritisaka, ucena i pretnji zaposlenima u javnom sektoru. U Šapcu direktori javnih preduzeća i lokalne samouprave dobijaju kvote koje ne mogu da popune ni uz pretnje i ucene. Zato mnogi od njih ne zovu ljude ni lično, već poturaju sekretarice i niže službenike da prikupljaju „sigurne“ putnike za Beograd.
Istovremeno, svi oni koji su se za vreme Vučićeve vlasti obogatili krađom i privilegijama dobijaju svoje kvote i obavezu da ih ispune. Prema informacijama koje dobijamo, spremni su da za svakog dovedenog čoveka plate i po nekoliko stotina evra, samo da bi Vučić mogao da odglumi podršku koju više nema.
Građani Šapca nisu stoka koju SNS može da popisuje, trpa u autobuse i izvodi na gotovo 40 stepeni pred kamere, kao dokaz lažne odanosti vođi. Najgori među nama, Ćaci koordinatori, neće odlučivati o dostojanstvu ljudi u ovom gradu.
Demokratska stranka stoji uz svakog čoveka kome prete otkazom ili drugim posledicama zato što odbija da ide na Vučićev sramni skup. Pružamo pravnu pomoć svima koji trpe pritisak i već vodimo evidenciju svih koji zloupotrebljavaju funkcije, ucenjuju građane i koriste javna preduzeća kao privatne filijale SNS.
Ta evidencija će uskoro biti javno dostupna.
Vrlo brzo dolazi dan kada će svi koje su Vučić i njegovi saučesnici isterali sa posla biti vraćeni na posao i obeštećeni. A oni koji danas naređuju, prete i ucenjuju biće procesuirani u skladu sa zakonom.
Srbija više neće biti Vučićev tor, niti će Šapčani biti njegova kvota."
What's Your Reaction?
Sviđa mi se
0
Ne sviđa mi se
0
Volim ovo
0
Smešno
0
Oduševljen sam
0
Tužan sam
0
Ljut sam
0
Komentari (0)